HISTORIA MODY. WIESZ CO BYŁO KIEDYŚ?

05.09.2018

HISTORIA MODY. WIESZ CO BYŁO KIEDYŚ?

Trendy mody rozwijają się od czasów starożytnych. Zaczęło się od mody na królewskich dworach, gdzie kobiety nosiły wąskie gorsety i szerokie spódnice. Pomińmy ten okres historii i skupmy się na modzie XX wieku.

W dzisiejszym blogu przedstawimy trendy mody XX wieku. Ubrania, które noszono w przeszłości, a dziś powróciły do mody. Czy pamiętasz zestawy sushitiak lub styl hippisowski? Jak moda ewulowała, przeczytaj poniższy tekst.

ELEGANCJA I STYL 20 LAT

Elegancja była modna w tym okresie. Trendy modowe z tego okresu powróciły do nas dzisiaj. Jest to głównie powódź pereł o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Perły w tym okresie oznaczały coś, co każda kobieta musiała posiadać. Innym ważnym trendem tego okresu było futro, które również powróciło do mody.

                                                 

DUŻE PRZERWY W 30 ROKU

Okres ten znany jest głównie z odzieży damskiej z szerokimi ramionami i kieszeniami. Im szersze ramiona, tym lepiej. Kobiety stopniowo zaczęły przypominać graczy rugby. Ten styl powrócił tylko na chwilę i możemy być wdzięczni. Kurtka musiała być tak duża, jak to możliwe.

MODA W LATACH 40

W tym okresie kobiety nosiły spodnie. Do dziś zostają w damskiej garderobie. Chcrakateryzowały się głównie wysokim pasem i szerszymi cięciami. Wysoki pas pięknie podkreślał wąską talię i wydłużał sylwetkę. Ten trend powrócił do dzisiejszej mody w pełnym rozkwicie.

                  

LATA 50

Ten okres był głównie dla mężczyzn. Ich ubiór zmienił się od eleganckich garniturów, po złych chłopców w skórzanych kurtkach. Na każdym kroku można było spotkać mężczyznę w prostym T-shircie, koszuli i skórzanej kurtce. Oczywiście do tego dłuższe włosy i okulary przeciwsłoneczne. Wszystkie skórzane kurtki miały jednak kształt bomby.

                    

60 LATA HiPPISOWSKIE

Splot, szalony i kolorowy. Tak własnie definiuje modę w latach sześćdziesiątych. Trendy były w jasnych kolorach, z dziwnymi wzorami i różnymi krojami, krawatami, legginsami, a zwłaszcza damskimi, bardzo krótkimi spódnicami. Trendy te nadal przyciągają ludzi, szczególnie ze względu na lekkość i zabawę z tej mody.

DISCO LAT SIEDEMDZIESIĄTYCH

Okres, kiedy popularności dzwonowatych spodni, golfów i kostiumów dyskotekowych osiągnęła szczyt. Który mężczyzna poszedłby bez kurtki na dyskotekę, nie miałby szans u kobiety. Bardzo popularne koszule były zarówno męskie, jak i damskie.

KOLOROWE LATA 80

Okres z lat siedemdziesiątych. Na pierwszy plan wysuwają się szalone, a zarazem nowoczesne dzieła. Czy pamiętasz neonowe legginsy, duże swetry oversize, botki na wysokich platformach i niezapomniane spodnie? W każdym domu znajdziesz kogoś, kto posiada coś z tych lat. Ten styl był zdecydowanie niezapomniany.

TRENDY ROKU 90

Lata 90 nie różniły się zbytnio od poprzednich. Jednak modne spodnie, trampki na każdym kroku, lub stylowe koszule z kolorowymi kamizelkami zostały dodane do nich nerki. Wspaniałym dodatkiem dla każdej kobiety była ogromna spinka do włosów.

 

SPODNIE ZWĘŻANE

W tym okresie strajk znalazł się pod pasem wszystkich kobiet. Nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Wyjątkowo wąskie jeansy i spodnie. Ten „chłodny” trend w modzie dodatkowo został uzupełniony o niski pas, przy którym mężczyźni wyglądali, jakby mieli na sobie pieluchę.

                                        

WSPÓŁCZESNA MODA

Dzisiejsza moda, to właśnie recykling tego, co do tej pory nosiliśmy. Nie ma żadnych dodatkowych trendów mody, więc możesz nosić wszystko, co chcesz. W tej chwili na pierwszy plan wysuwa się wszystko, co jest wygodne, zadniedbane i połączone.

Chcesz się przebrać z aktualną kodą? Odwiedź nasz e-sklep!

ZjUyYmY